Raná péče Třebíč Raná péče Třebíč Raná péče Třebíč
Charita Česká republika

Vyhledávání

Stalo se
Slavnostní novoroční benefiční koncert 2015 Tisk Email
Pozvánka.pdf

Čtvrteční večer 15.ledna 2015 byl pro Ranou péči Třebíč jedním z dalších slavnostních večerů. V Kamenném sále třebíčského zámku uspořádala Západomoravská vysoká škola Třebíč, o.p.s.. Slavnostní novoroční benefiční koncert, jehož výtěžek byl věnován Rané péči Třebíč. 

Koncert byl krásným hudebním zážitkem. Vyjádření hudby v podání klavíristy Kamila Ahmadie byl pro všechny výjimečným zážitkem. Výběr a provedení skladeb smíšeného komorního pěveckého sboru Coruscante přineslo radost z hudby všem přítomným.
Výtěžek z dobrovolného vstupného 16.504,- Kč byl na závěr koncertu předán společně s šekem na 5 000,- Kč od organizace KIDS FOR KIDS Mgr. Pavlíně Kovářové, koordinátorce Rané péče Třebíč.
Výtěžek bude využit na uspořádání Víkendového kurzu pro rodiny s dětmi se zdravotním postižením. Cílem kurzu je umožnit rodinám, které mají malé dítě se zdravotním postižením nebo ohrožením ve vývoji příjemně a klidně strávit víkend, získat přátele a načerpat nové síly ke zvládání svých každodenních těžkostí. Rodiny mají možnost se poradit s odborníky, dozvědět se užitečné informace, vyzkoušet si zajímavé činnosti. Kurzy přináší uvolnění a odpočinek všem členům rodiny.CORUSCANTE
CORUSCANTE
CORUSCANTE
CORUSCANTE
CORUSCANTE


 
Víkendové setkání rodin Rané péče Třebíč a Havlíčkův Brod - říjen 2014 Tisk Email

První víkend v říjnu se uskutečnilo společné setkání rodin Rané péče ze zařízení Oblastních charit v Třebíči a v Havlíčkově Brodě.  Rád jsem přijal pozvání od koordinátorky a realizátorky projektu paní Mgr. Pavlíny Kovářové a během celé návštěvy jsem si uvědomil, jaké dobré rozhodnutí to bylo. Vzhledem k tomu, že jsem se stal od Nového roku vedoucím střediska, které zaštiťuje celkem 5 služeb, kam i Raná péče patří, tak jsem vnímal provoz většinou jen ze společných porad, statistik v kanceláři, kontrolou rozpočtu a formálních pracovních aktivit. Víkendové setkání se uskutečnilo v hotelu Skalský Dvůr u Bystřice nad Pernštejnem v samém srdci Vysočiny a v malebné přírodě. Byl jsem velmi mile překvapen vztahu pracovníků Rané péče k dětem. Probíhaly zde různé aktivity určené pro děti i jejich rodiče. Měl jsem možnost vidět práci s dětmi na koních v rámci hippoterapie, práci s dětmi v rámci canisterapie. I když pracuji v sociálních službách 20 let, tak jsem se neubránil slzám. Vidět dítě v kontaktu s živým zvířetem, samotnou terapii a trpělivost pracovníků, kteří to provádějí s láskou, ve mně zanechalo živou a nesmazatelnou stopu na celý život. Vidíte, a to jsem si myslel, že už mě nic nepřekvapí. Dále jsem měl možnost vidět práci v rámci rukodělných dílen, aroma terapii s masážemi, plavání v krytém bazénu, ale i možnost vodní relaxace venku. Pracovnice mysleli i na rodiče, kteří si mohli chvíli oddechnout a věnovat se sobě. Měli možnost vyjet si na pramicích v místním rybníčku, o děti bylo velmi dobře postaráno. V myšlenkách mě docházelo i to, že se zde prohlubuje vztah mezi pracovníky a rodiči, který je tak důležitý a potřebný pro společnou práci, a ke kterému není taková příležitost při běžné práce v rodinách. Bylo pro mě překvapením, že se paní Kovářové podařilo zapojit do uvedených aktivit i další pracovníky charity z jiných středisek a dát jim možnost pocitu sdílení a sounáležitosti práce v charitě. Byla na nich vidět veselost a radost, že se do aktivit Rané péče mohli zapojit. Poděkování patří celému týmu, který se na přípravách aktivit významně podílel, za jejich čas, vztah a lásku k práci a lidem. Jsem rád, že mohu pracovat na Oblastní charitě v Třebíči a vidět, kam se za ty léta rozvinula. Jsem rád, že to těžiště jejího rozvoje „kráčí“ směrem k těm potřebným.

Mgr. Jaroslav František Žák

Canisterapie


 
Den otevřených dveří Tisk Email

Den otevřených dveří

 
Týden sociálních služeb Znojmo 2014 Tisk Email

*.pdf

 
Klubík Třebíč 20.6.2014 Tisk Email

Pozvánka - *.pdf

 
« ZačátekPředchozí1234567DalšíKonec »

Strana 1 z 7

Asociace rané péče

Raná péče Třebíč je aktivním členem Asociace pracovníků v rané péči (APRP), která sdružuje odborníky pracující v rané péči a zasazuje se o udržení a rozvoj tohoto oboru i služby. Naše pracoviště je držitelem Garance kvality, kterou APRP uděluje pracovištím pracujícím podle standardů rané péče.

 

Renaissance -certifikované pracoviště magnetoterapie
Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS